0 850 303 06 99 [email protected] Folkart Towers A Kule K:26 D:2601 Bayraklı - İzmir

YouTube’un Eski Tasarımı Tarih Oluyor: Yeni Tasarımın Avantajları Neler?

Geçtiğimiz Kasım ayında YouTube, kullanıcılarının beğenisine yeni bir tasarım sundu. Yeni tasarım kullanıma açıldığından beri kullanıcılar bu tasarımı istekleri doğrultusunda kullanabiliyorlardı. Ancak gelen son haberlere göre bu durum Mart ayı itibariyle değişecek ve tüm kullanıcılar Kasım ayında yayınlanan yeni tasarımı kullanmak zorunda kalacak.

Dünyanın en büyük video içerik platformu konumunda olan ve Kasım 2006’da Google tarafından satın alınan YouTube, yıllar içinde pek çok geliştirmeyle sürekli yenilendi ve Google platformu güncel tutmak adına yenilikler yapmaya devam ediyor.

Bu yeniliklerden bir tanesi de Kasım ayında beğenimize sunulan yeni tasarım oldu. Bu yeni arayüz tasarımı ile kullanıcılara sunulan yeniliklerden bazıları şunlar;

Kullanıcılar artık platformu karanlık modda da kullanabilecekler. Aynı zamanda anasayfada önerilen videoların yer aldığı sütun sayısı azaltılarak videoların isimleri ve içerik üreticilerinin isimlerinin yer aldığı kısımlar da büyütüldü. 

Bu yenilikler sayesinde platformun daha kullanıcı dostu olması planlansa da gelen ilk yorumlar genel olarak çok olumlu olmadı. Mart ayı içerisinde bu tasarım tüm kullanıcılar için zorunlu olarak kullanılır olduğunda ve kullanıcılar tasarıma alıştıklarında olumsuz yorumların da yavaş yavaş azalacağını düşünüyoruz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 16 =