0 850 303 06 99 [email protected] Folkart Towers A Kule K:26 D:2601 Bayraklı - İzmir
instagram pazarlama

Instagram’da İşinizi Kolaylaştıracak 8 Taktik

Bugün neredeyse hepimiz Instagram kullanıyoruz. Kişisel kullanımların yanında kurum ve markalar da Instagram ile işlerini destekliyorlar. Özellikle Instagramı iş için kullananların işine yarayabilecek 8 maddeyi sizler için derledik.

 1. Maksimum etkileşim için videolarınızı 21.00 – 08.00 arası yayınlayın.
  Track Maven’in araştırmasına göre iş çıkış saatleri Instagram’da video yayınlamak için en iyi zamandır. İnsanlar fotoğraflara çalıştıkları sırada bakabilirler ama videolar için genellikle çalışmadıkları zaman dilimlerini tercih ediyorlar.
 2. Fotoğraflarınıza mutlaka hashtag ekleyin.
  Hashtag kullanımı sosyal medya platformlarının neredeyse hepsi için oldukça önemli. Peki Instagram’a fotoğrafınızı koyarken hashtag kullanmadıysanız ne olacak? Hiç sorun değil, yorumlara hashtag eklemeniz yeterli. Fotoğraflar o hashtag’lerde görünecektir.
 3. Etiketlendiğiniz alakasız fotoğraflardan etiketinizi kaldırın.
  Siz veya işletmeniz ilgi çekici olmayan, sizinle alakası olmayan veya beğenmediğiniz bir fotoğrafta etiketlendiyse bunu hiç dert etmeyin. Fotoğrafa gidip adınıza dokunun, “diğer seçenekler” kısmından “fotoğraftan beni kaldır”a dokunun. İşte bu kadar.
 4. Instagram fotoğraflarınızı diğer platformlarda paylaşın.
  Instagram’da paylaştığınız fotoğrafları farklı sosyal medya platformlarında da paylaşmak görünürlüğünüz için önemlidir. Instagram’da olmayan Facebook ve Twitter kitlesine de bu şekilde ulaşmış olursunuz. Üstelik Instagram bunu hızlıca yapabilmeniz için çok büyük kolaylıklar sağlıyor. Hesaplarınızı birbirine bağlayabilir ve aynı anda paylaşım yapabilirsiniz.
 5. Daha fazla takipçi ve beğeni kazanmak için popüler ve güncel hashtag’ler kullanın.
  Instagram takipçi ve beğeni sayınızı artırabilecek belirli etiketlerin olduğunu biliyor muydunuz? Bunlar hem Instagram dünyasındaki genel etiketler hem de sizin işiniz ve ilgi alanlarınızla ilgili olan daha özel etiketler olabilir. Kendinize uygun hashtag araştırması yaparak kitlelere ulaşmanın kapılarını aralayabilirsiniz.
 6. Şüphe duyduğunuzda, Mayfair filtresini kullanın.
  Track Maven’e göre, Mayfair pazarlamacılar için en etkili filtre. Yapılan bir incelemede, kullanım yüzdesini 1.000 kişi başına düşen ortalama etkileşim sayısıyla karşılaştırarak, Mayfair’in ortalama 23.044 ile en yüksek etkileşimi sağladığı ortaya çıkarıldı.
 7. Uygunsuz yorumlardan uzak durun.
  Uygunsuz yorumlar markanız hakkında çok şey söyleyebilir. Kendi yaptığınız uygunsuz bir yorumu çok geç olmadan kaldırabilirsiniz. Veya size karşı yapılan bir yorumu, yorumu yapan kişiyle seviyeli bir şekilde konuşarak karşılayabilir, hatanız varsa özür dileyebilirsiniz. Bu sizi diğer kullanıcıların gözünde iyi bir yere koyacaktır. İlgili ve saygılı olmak her zaman kazandırır.
 8. Coğrafi etiketlemeden faydalanın.
  Konum etiketlemesi özellikle yerel tabanlı işletmeler için mükemmel bir özelliktir. Potansiyel müşterilerinizin işletmenizin yerini tek tıkla öğrenebiliyor olması gerçekten büyük kolaylık. Fotoğrafı yükledikten sonra konumu etiketlemediğinizi fark ederseniz üzülmeyin. Düzenle seçeneği ile hemen eklemeniz mümkün.

Umarız ki bu taktikler işinizi ve hesabınızı büyütme noktasından size yardımcı olur.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three + eight =