0 850 303 06 99 [email protected] Folkart Towers A Kule K:26 D:2601 Bayraklı - İzmir

YouTube Hikaye Özelliği Nasıl Etkin Kullanılır?

 

Youtube hikaye , yakın zamanda Youtube’un gündeme gelen yeni özelliği. Instagram, Snapchat’ten sonra hikaye özelliğini bünyesine almıştı. Şimdi de Youtube bu akıma katıldı ve hikaye özelliğini sunuyor.

youtube hikaye özelliği

Hikayeler, izleyicilerle sıradan yollarla ve anlık olarak iletişime geçmenize yardımcı olan ve yalnızca mobil cihazlardan izlenen saniyelik videolar. 7 gün boyunca yayında kalan hikayeler şu anda beta sürümünde. En az 10.000 abonesi bulunan kanalların kullanımına açılan özellik izleyicilerinizle bağlantı kurabilmenizin alternatif bir yolu.
Hikaye kullanımı anlık ve doğal olduğu için samimiyetiniz ve doğallığınız sayesinde kitlenizle daha içten bir bağ kurabilir ve kanalınızın etkinliğini arttırabilirsiniz.

Youtube Hikaye Performansını Artıran 8 Adım

1) Yaklaşım

Yaklaşımınızı belirleyerek hangi olayı veya çerçeveyi nasıl eyleme dökeceğinizi düşünün.

2) Tutarlı Olun

Hem kanalınızda bulunan videolarda hem de attığınız hikayelerde tutarlı olmak, sizi izleyenlerin bir sürprizle karşılaşmaması için önemlidir. İzleyiciler içeriklerinizi tüketirken onları neyin beklediğini bilmekten hoşlanıyorlar.

3) Bilinçli Bir Şekilde Tanıtın

İzleyicilerinizden geri bildirimler alarak ne istediklerini anlamaya çalışın. Hikayeler geri bildirimler almak için uygun ve kullanışlı bir ortam oluşturuyor. İçerik üretirken geri bildirimleri dikkate almak izleyicilerinizin beklentilerini karşılamanızı sağlar ve büyümenize yardımcı olur.

4) Etkileşime Geçmeyi Teşvik Edin

Bir önceki maddeyle benzer olan bu maddedeki önerimiz etkileşimin gücünü kullanmanız. Hikayeler kitlenizle sohbet etmeye başlamak için harika bir yol olabilir. Bu nedenle, izleyicilerden yorumlarını paylaşmalarını isteyin.

5) Farkındalığı Sürdürün

Videolarınızda, topluluk gönderilerinizde ve canlı yayınlarınızda düzenli hatırlatmalar yaparak hikayelerin kitlenizin aklında kalmasını sağlayın.

6) İzleyicileri Sahne Arkasına Davet Edin

Birçoğumuz bir videonun nasıl üretildiğini, sahne arkasını merak ederiz. İzleyicileri sahne arkasına davet ederek, çekim yaparken görüntü paylaşmak bazen videonun kendisi kadar ilgi çekici olabiliyor.

7) Macera Yaratın

Yolculuğunuzu kitlenizle paylaşarak, ev konforunda maceraya sürükleyebilirsiniz. Gittiğiniz yerlere izleyicileriniz de taşımak onlara farklı deneyim yaşama imkanı sunar.

8) Dönüm Noktalarınızı Öne Çıkarın

Önemli anlarınızı hayranlarınızla paylaşarak onların hayatınızda ne kadar önemli olduğunu hissettirebilir ve böylece daha sağlıklı ilişkiler kurabilirsiniz. Sadık izleyicileriniz sizinle alakalı daha fazla özel bilgiyi her zaman merak eder bunu unutmayın.

Hikayelerin eğlence ve daha fazla etkileşim için tasarlandığını, kendinizi ifade etmenin bir başka yolu olduğunu fark edin. Etkin kullanarak kanalınıza fayda sağlayın. Detaylı kullanım bilgileri için tıklayın.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven − 7 =