0 850 303 06 99 [email protected] Folkart Towers A Kule K:26 D:2601 Bayraklı - İzmir

Twitter’ın yeni özelliği: Mağaza Modülü!

Twitter, 2015 yılında kullanıcıların doğrudan Twitter üzerinden ürün ve hizmet satın alabileceği ‘’Şimdi Satın Al’’ butonunu test ettiğini duyurmuştu. Daha sonra diğer alanlara odaklanmak için alışveriş fikrinden geri adım atarak bu özelliği durdurma kararı almıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Bruce Falck, yaptığı açıklamada Twitter profillerinin üst kısmında marka ve işletmelerin ürünlerini sergileyebilecekleri Mağaza Modülü pilot uygulama olarak sunmaya başladıklarını duyurdu.

Bu modül ile birlikte Twitter’daki alışveriş potansiyelini test etme, insanların hangi alışveriş deneyimlerini tercih ettiğini ve nasıl etkileşimde bulunduğunu keşfetme imkanı sağlanacak. Kullanıcılar, Twitter uygulamasından ayrılmadan ürünü inceleme, ürün hakkında detaylı bilgi edinme, ürünü satın alma gibi işlemlerini tamamlayabilecek.

Mağaza Modülü pilot uygulaması henüz test aşamasında. Bu yüzden tüm işletmelere kayıt olabilmeleri için bir imkan sunulmuyor. Mağaza modülü  şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sınırlı sayıda marka ile uygulanmaya başlandı. İşletmelerin bu özelliği kullanabilmeleri için iOS yazılımlı cihazları ve İngilizce Twitter uygulamasını kullanmaları gerekiyor.

Ayrıca Bruce Falck yaptığı açıklamada yeni bir ‘’Tüccar Danışma Kurulu’’ndan bahsetti. Bu kurul Twitter’daki en iyi satıcı örnekleri olarak belirlenen markalardan seçilecek. Seçilen markalar ile daha derin ortaklıklar kurulması ve işletmelerin ihtiyaçlarının daha basit yollarla karşılanması amaçlanıyor. 

Test aşamasındaki Mağaza Modülünün başarılı olması halinde yaygın olarak diğer ülkelerde ve diğer cihazlarda da kullanılabilir hale geleceğini düşünüyoruz. Mağaza Modülü, Twitter’da yoğun bir hedef kitlesi olan B2C (işletmeden tüketiciye) veya D2C (doğrudan tüketiciye) modeline sahip işletmeler için yararlı olabilir. Aynı zamanda hedef kitlelerin ürünleri keşfedebileceği farklı bir kanal sunma imkanı da sağlayabilir. 

Mağaza Modülünü Nasıl Kullanacağız?

Öncelikle işletmelerin profil hesaplarının Mağaza Modülü özelliğini aktifleştirmeleri gerekiyor. İşletmelerin aktifleştirdikleri Mağaza Modüllü Twitter profillerinde feed’in üzerindeki ve biyografinin altındaki alanda ürünlerini sergileyebilirler. Kullanıcılar bu alandaki ürün carouselini  inceleyebilir, ürünlerin detaylı açıklamalarını okuyabilir, hatta uygulamadan ayrılmadan uygulama içi tarayıcı sayesinde doğrudan işletmenin sitesine giderek ürünleri satın alabilirler.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen + nineteen =