0 850 303 06 99 [email protected] Folkart Towers A Kule K:26 D:2601 Bayraklı - İzmir

Sosyal Medya Kullanıcıları 2019’da En Çok Hangi Platformda Vakit Geçirecek?

2018 senesi boyunca sosyal medya kullanım oranlarında ciddi bir artış yaşandı. Her ne kadar dönem dönem bir takım krizler yaşanmış ve kullanıcıların oranlarında anlık düşüşler yaşanmış olsa da tablonun geneli sosyal medya kullanımının arttığını gösteriyor.

2018’de en çok kullanılan sosyal medya platformu Facebook’tu. Son yıllarda bu sonucu duymaya alışmıştık ve anlaşılan 2019 da Facebook için geçtiğimiz birkaç yıl gibi oldukça verimli geçecek.

Amerika, İngiltere ve Kanada’da yapılan bir ankete göre sosyal medya kullanıcıları 2019’da da en çok Facebook’u kullanacak.

Anketi yürüten ekip ilk olarak 839 kişiye ‘2019’da en çok hangi sosyal medya platformunda vakit geçireceksiniz?’ sorusunu sordu. Kullanıcıların yüzde 52.06’sının cevabı Facebook oldu. Instagram kullanacağını söyleyenlerin oranı ise yüzde 9.52.

Anketin en enteresan yanı ise ikinci sorunun cevabıyla ortaya çıktı. 836 farklı katılımcıya ‘2019’da en az hangi sosyal medya platformunda vakit geçireceksiniz? sorusu yöneltildiğinde alınan cevap yüzde 35.71’lik bir oranla yine Facebook oldu.

Bu çelişkinin sebebinin ise Facebook’un 2018’de geçirdiği çalkantılı süreç olduğu düşünülüyor. Ancak Faceebook’un aktif kullanıcı sayısı tüm bu yanıtlara ve çelişkilere rağmen sürekli olarak artıyor. Platformun aylık aktif kullanıcı sayısı 3 milyara ulaşmak üzere ve büyüme hızı da göz önüne alındığında bu rakama çok kısa bir süre içerisinde ulaşılacağı düşünülüyor.

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × four =