0 850 303 06 99 [email protected] Folkart Towers A Kule K:26 D:2601 Bayraklı - İzmir

Instagram’ın Geri Sayım Etiketi, Sayfaların Etkileşim Oranlarını Artırıyor

Instagram geçtiğimiz Aralık ayında yeni bir özelliğini kullanıma sundu; Geri sayım etiketi. Kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplayan bu yeni özellik, markalar için de etkileşim oranlarını artıracak bir fırsat haline geldi.

Peki bu yeni özellik tam olarak nasıl çalışıyor ve markalara ne gibi bir faydası var?

Geri sayım etiketi, ‘Hikayeler’ bölümünde kullanılan bir tür duyuru aracı. Hikayeler için bulunan GIF ve anket gibi diğer özelliklerin yer aldığı menüde karşımıza çıkan geri sayım etiketi, dilediğiniz etkinliği geri sayım ile takipçilerinize duyurmanızı sağlıyor.

Geri sayım etiketli hikayeyi gören takipçiler, dilerlerse bu geri sayımı ‘Bana Hatırlat’ özelliği sayesinde takip edebiliyorlar. Geri sayım sona erip ‘etkinlik’ gerçekleşmeye başladığındaysa, geri sayımı takip eden kullanıcılar bildirim alıyor. Dileyen kullanıcılar, geri sayım etiketini kendi hikayelerine de ekleyebiliyorlar.

Etkileşim oranlarının arttığı nokta da tam olarak burada başlıyor. Markalar bu sayede hem kullanıcılar ile yoğun bir iletişime girerek onları da kendi etkinliğine dahil etmiş oluyor; hem de takip edilen ve hikayelerde paylaşılan etiketler sayesinde doğal bir zincir oluşuyor. Yalnızca bir geri sayım etiketi sayesinde pek çok kullanıcı etkinliğinizden ya da duyurunuzdan anında haberdar oluyor.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × five =