0 850 303 06 99 [email protected] Folkart Towers A Kule K:26 D:2601 Bayraklı - İzmir

Instagram’da “Mavi Tik” Almanın Yolu

Android, İOS ve Windows tabanlı mobil cihazlarda kullanıma açılan Instagram hesap doğrulama işlemini gerçekleştirip hesabınıza mavi tik almak için yapmanız gereken işlemler bu blog yazımızda.

Sosyal medya platformu olan Instagramda, tanınmış kişiler ve markaların hesaplarının orjinal, güvenilir ve daha kolay bulunabilmesi için “mavi tik” yani “onay rozeti” sistemi uzun süredir vardı fakat belli başlı hesaplarda görüyorduk. Geçtiğimiz günlerde Instagram, yapmış olduğu güncellemeyle birlikte bu hesap onaylatma özelliği tüm kullanıcılarına açtı. Instagramı aktif kullanan ve milyonlarca takipçisi olan popüler kişiler ve şirketler artık hesaplarını onaylatmak için başvuruda bulunabilirler. Eğer sizde kendi Instagram hesabınızın onaylı hesap olabileceğini düşünüyorsanız bir kaç adımda onay almak için başvuru yapabilirsiniz.

Instagram’da “Mavi Tik” Nasıl Alınır?

 

Yüksek takipçili hesapların yapması gereken bir kaç basit adım var. Instagram’da hesabı onaylatmak için; sağ köşeden profil butonuna dokunup ayarlar sekmesine girerek hesap bölümünde “Doğrulama Talebi” butonuna basarak kullanıcı adınız, isim soyisminizi eksiksiz doldurarak, kimlik, ehliyet veya pasaportunuzun isim soyisim doğum tarihi ve resminizin tam bir şekilde çıktığı bir resim çekip yüklemeniz gerekmektedir.

İşletmeler içinde; kimlik yerine vergi dosyası, bir fatura örneği veya şirket sözleşmesinin resmini çekip gönderebilirsiniz.

1 Comments

    Arda Çakır
  • değerli bilgiler için teşekkür ederiz. Mavi yık her geçen gün biraz daha önemli olmaya başladı. yukarda yazılanlar uymaya çalışacağım

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three + 12 =