0 850 303 06 99 [email protected] Folkart Towers A Kule K:26 D:2601 Bayraklı - İzmir

Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme Özelliği Geldi!

Instagram, sürekli getirdiği yeni özelliklerle kullanıcıların uygulamayı aktif kullanmalarını sağlamayı hedefliyor. Geçtiğimiz yıllarda daha çok gönderi odaklı bir platform olan Instagram, hikaye özelliğinin kullanıma sunulmasıyla bambaşka bir deneyim sunmuş ve zaman içinde bu özellik gönderilerden daha çok tercih edilmeye başlamıştı. 

Sonrasında Instagram hikayelerine geri sayım sayacı, anket ve soru sor özelliği gibi pek çok yenilik gelmişti. Hikayeler kısmına gelen son yenilik ise müzik özelliği oldu. Bu özellik ile kullanıcılar hikayelerine geniş bir arşivden seçtikleri müzikleri ekleyebiliyor; dilerlerse şarkı sözlerini de metin olarak ekleyebiliyorlar.

Dünyada son birkaç aydır yavaş yavaş kullanıma sunulan özellik,ülkemizde de kullanıma açılmasıyla birlikte büyük ilgi gördü. 

Peki bu özelliği nasıl kullanabilirsiniz?

Öncelikle hikayeler kısmına gelerek bir görsel eklemeniz gerekiyor. Sonrasında ise anket, soru sor ya da gif ekle gibi pek çok özelliğe ulaşabildiğiniz menüye girerek buradan müzik özelliğini seçmeniz yeterli. Bu menüye sağ üstte bulunan kare gülen suratlı ikona tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 − 5 =