0 850 303 06 99 [email protected] Folkart Towers A Kule K:26 D:2601 Bayraklı - İzmir

En Çok Kullanılan 5 Sosyal Medya Yönetim Aracı

Sosyal medya artık tüm markaların olmazsa olmazı. Neredeyse herkesin en az bir sosyal medya hesabının olduğu bugünlerde markalar da sosyal medya stratejilerine daha fazla ağırlık vermeye başladı. Tabii bunu yaparken hem zaman hem de emek anlamında en verimli şekilde yapmak size avantaj sağlayacaktır. Şöyle ki birtakım sosyal medya araçlarını kullanarak sosyal medya içerik planı yapabilir, takvim çıkarabilir, istediğiniz zamanlar için paylaşımı otomatikleştirebilir, sosyal medya kanallarında en çok konuşulan konulara ulaşabilir ve çok dahasını da yapabilirsiniz. İşte bu araçlardan bazıları…

Hootsuite

Hootsuite; Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+ gibi tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir çatı altında yönetebileceğiniz bir sosyal medya yönetim aracı. Sosyal medya hesaplarınızı bağladığınız bu uygulama üzerinden planlayarak dilediğiniz platformda dilediğiniz paylaşımı yapabilirsiniz ve sonuçlarını analiz edebilirsiniz. Yani tüm paylaşımlarınızı ve bunların zamanlamasını tek bir kanal üzerinden planlayabilir ve ölçümleyebilirsiniz. Ve buna ek olarak hesaplarınıza gelen mesajlara cevap verebilir ve retweet gibi işlemleri de kolayca yapabilirsiniz. Bir işletme iseniz planlama ve ölçümleme yaparken ve takipçilerinin senin hakkında ne konuştuğunu takip ederken; ajans iseniz tüm müşterilerinizin hesaplarını tek bir kanaldan yönetebilir, görev ataması yapabilir ve özelleştirilmiş sosyal medya raporları oluşturabilirsiniz.

SproutSocial

Sosyal medya hesaplarınızı tek bir kanaldan yönetmenizi ve analiz etmenizi sağlayan bir diğer araç. Oldukça kullanışlı bir ara yüze sahip olan SproutSocial ile tüm hesaplarınızı tek bir platform üzerinden izleyebilir, içerik planı yapabilir ve etkinlik oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda iş bölümü yapacağınız bir ekip oluşturarak iş dağılımını da SproutSocial üzerinden yapabilirsiniz. İleriki zamanlar için paylaşım planı yapabileceğiniz Sprout Queue ve içerik yayınlama hızı, hedef kitlenizin ilgilenme düzeyi ve sosyal medyayı ne sıklıkta kullandıkları gibi bilgiler sunan ViralPost gibi önemli fonksiyonları da mevcut.

Buffer

Buffer, bütün sosyal medya hesaplarınızı tek bir platformdan yöneterek haftalık veya aylık içerik planlaması yapabildiğiniz sosyal medya aracı. Herkesin en çok bilmek istediği noktalardan biri ne zaman paylaşım yapılacağı. İşte bu noktada Buffer, en büyük yardımcınız. Size paylaşımlarınızın görünürlük oranı ve ulaştığı kitle hakkında bilgi verir. Siz de böylelikle paylaşımlarınızın zamanını en verimli olacak şekilde planlayarak sosyal medya etkileşiminizi arttırabilirsiniz. Ayrıca hangi sosyal hesabınıza, hangi günler, hangi sıklıkta, hangi içerikleri paylaşacağınızın planlamasını yapabilirsiniz.

Topsy

Topsy, Twitter için oluşturulmuş bir analiz aracı. Son 1 güne ait, son haftaya ait, son aya ait ve tüm zamanlara ait tweetleri süzgeçten geçirerek size sonuçları sunuyor. Yani aradığınız konunun belli bir zaman aralığında ne kadar popüler olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca 10 dil seçeneği de var. Bunun yanında arama motoru arayüzü ile ilk tweetinize bile ulaşabilirsiniz. Eski tweetlerden dilediğinizi veya tweetlerinizin hepsini silebilir, tüm Twitter arşivinizi bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Kısaca Topsy, Twitter’ın Google vazifesi gören aracı.

SocialFlow

Twitter hesabınız için faydalı olacak araçların başında gelen SocialFlow, diğer araçlarda olduğu gibi içerik planlaması yapması dışında tweetinizi hangi saat aralığında paylaşırsanız daha yüksek bir etkileşim oranına ulaşacağınıza dair istatistiki bilgiler sunar. Ayrıca nasıl paylaşabileceğinize dair de öneriler verir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine + 8 =