0 850 303 06 99 [email protected] Folkart Towers A Kule K:26 D:2601 Bayraklı - İzmir

Youtube Reklamlarında Yeni Bir Dönem Başlıyor

Youtube, bu hafta itibariyle içeriklere eklenen ve atlanamayan reklamlar ile ilgili bir yenilik yaptı. Kullanıcılar artık platformda atlayamadıkları reklamlar ile daha sık karşılaşacaklar.

Youtube’dan gelen açıklamaya göre, platform üzerinden gelir elde eden içerik üreticileri (Youtuber’lar) artık tüm videolarına atlanamayan reklamlar ekleyebilecekler. Bu hafta itibariyle kullanılabilir olan bu yeni uygulamayı kullanmak için uygun bulunan Youtuber’lar bir bildirim ile özellikten haberdar edilecek.

Bu yeni reklam özelliği sayesinde Youtuber’ların gelirlerinde de artış yaşanması bekleniyor çünkü reklam verenler 20 saniye boyunca atlanamayan reklamlar için daha yüksek bir ücret ödüyor. Youtube bu sayede içerik üreticilerini platformda daha fazla vakit geçirmeye ve daha fazla içerik üretmeye de teşvik ediyor.

Youtuber’ların bu özellikten faydalanabilmesi için profillerini atlanamayan reklamlara açmaları gerekiyor. Bu işlem gerçekleştikten sonra özelliği  kullanmaya başlayan tüm Youtuber’lar, geçmişte paylaştıkları videolarda dahil olmak üzere tüm içeriklerine atlanamayan reklamlar ekleyebilecekler.

Atlanamayan reklamlar, Youtube’un Ocak ayında getirdiği bir yenilikle 20 saniye ile sınırlandırılmıştı. Yani kullanıcılar bu reklamları 20 saniye boyunca izlemek durumundalar, süre dolduktan sonra ise reklamları atlamak mümkün.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 + 17 =