0 850 303 06 99 [email protected] Folkart Towers A Kule K:26 D:2601 Bayraklı - İzmir

Reklam Kampanyalarınızda (AdWords) İşinizi Kolaylaştıracak 10 Araç

Geçtiğimiz yazıda Google Adwords’e kısa bir giriş yapmıştık. Genel olarak lazım olacak temel bilgilerden, terimlerden ve faydalarından bahsettik. Şimdiki yazımızda ise Adwords’te size fayda sağlayacak online araçların neler olduğunu anlatacağız.

AdWords Editor

Adwords reklam kampanyalarınızı yönetmenize yarayan Adwords Editor ile hesaplarınız üzerinde çevrimdışı değişiklikler yapabilirsiniz. Kampanyalarınızın değişikliklerini bir taslak üzerinde yapabilir, bu değişiklikleri geri alabilir veya yeniden yapabilirsiniz. Kısaca zamandan tasarruf etmenizi ve toplu değişiklikler yapmanızı sağlar.

AdWords Performance Grader

Adwords Performance Grader, bir dakikadan daha kısa sürede PPC çalışmalarınızı denetler. Doğru yaptıklarınızı, geliştirmeniz gereken yerleri size göstererek AdWords yatırımlarınızı verimli hale getirmenize yardımcı olur.

PPC Keyword Wrapper

SEObook.com’un araçlarından olan PPC Keyword Wrapper, yazdığınız bir veya daha fazla kelimeyi, tam eşleme (exact), geniş eşleme (broad), sıralı eşleme (phrase) gibi anahtar kelime gruplarına göre gruplandırıyor.

Convertable

AdWords ile ilgili en önemli şeylerden biri kullanıcılarla ilgili daha çok bilgiye sahip olmak. Convertable size bu noktada önemli faydalar sağlıyor. Kullanıcıların arama yaptığı tarayıcıdan işletim sistemine, trafik kaynağından anahtar kelimelere kadar her şeyi size sunuyor.

SplitTester

İki farklı reklamın CTR değerini hesaplayan SplitTester sayesinde A/B testi uygulamadan reklamlarınızın performansını öngörebileceksiniz. Fazla vakti olmayıp performansa dair istatistiksel tahmin yapmak isteyenler için ideal.

Wordstream Landing Page Grader

Wordstream’in araçlarından olan Landing Page Grader ile sayfalarınızı nasıl geliştireceğinizi size gösterecek detaylı ve kişiselleştirilmiş raporlar elde edebilirsiniz.

iSpionage

Sektörünüzdeki diğer sitelere dair bilgi veren iSpionage, kampanyalarınızı oluştururken veya düzenlerken daha sağlıklı ve bilinçli kararlar vermenizi sağlar.

WhatRunsWhere

7 farklı ülkeden 500’den fazla sınıflandırılmış reklam ağına sahip 120,000 siteyi kapsayan WhatRunsWhere aracı, başarılı olmak istediğiniz alan ile ilgili geniş bir veriye sahip olabilirsiniz. Hem günlük hem de geçmişe yönelik veriyi size sunan araç, kampanyalarınızı geliştirecek yeni fırsatlar karşınıza çıkaracaktır.

AdGooroo

Ücretli aramalara dair günlük görünürlük raporu veren AdGooroo, rakip anahtar kelimeler, harcamalar, tıklama maliyeti, CTR, landing sayfaları gibi konular hakkında detaylı bilgi sunar. Rakiplerinizin landing sayfasını inceleyebilir, bütçelerini ve CTR değerlerini tahmin edebilirsiniz.

The Search Monitor

1200 farklı sektör ve 9 farklı reklam ağının verilerine bakan The Search Monitor, incelediği verilerin raporunu size sunar. Coğrafi hedeflemenizin ve kitlenizin işlevselliğini de ölçümleyebilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 − 2 =