0 850 303 06 99 [email protected] Folkart Towers A Kule K:26 D:2601 Bayraklı - İzmir

Dijital Pazarlama Ajansı İşletmeler İçin Ne Yapar?

Sosyal medya, e-ticaret, online alışveriş, sanal marketler… Bu kavramların hepsi son yıllarda hayatımıza iyiden iyiye yerleşti. Hatta öyle ki, artık pek çoğumuz tüm ihtiyaçlarımızı e-ticaret sitelerinden karşılıyor, alışverişlerimizi online olarak yapıyor, sosyal medya hesaplarımızı hayatımızın bir aynası olarak kullanıyoruz.

Bu sürecin en önemli parçasını ise bireylere bu hizmetleri sağlayan işletmeler oluşturuyor. Artık gıdadan gayrimenkule, sağlıktan teknolojiye tüm iş alanlarından bütün işletmelerin sosyal medyada bir kimliği var. 

Bu kimliğin nasıl oluşturulup temsil edildiği ise büyük önem arz ediyor çünkü sosyal medya hem büyük bir gelir kaynağı hem de önemli bir reklam mecrası konumunda. Artık tüketiciler televizyonda gördükleri reklamlara değil, Instagram’da karşılarına çıkan reklamlara tepki veriyor, sorularını Google’a sorup oradan aldıkları cevaplara göre hareket ediyorlar.

Hal böyle olunca da işletmelerin Instagram, Facebook, Twitter, Linked’ın ve Google gibi platformları aktif bir şekilde kullanmaları gerekiyor. 

Dijital pazarlama ajansları da tam da bu noktada devreye giriyor. Peki süreç nasıl işliyor?

Öncelikle işletmeler ve hitap ettikleri hedef kitle analiz edilerek ihtiyaçlarına ve izlenecek yola karar veriliyor. Markayı temsil edecek tasarım ve içerik dili oluşturuluyor. Bu sayede hedef kitle ile doğrudan iletişime girilen bu platformlarda bir tutarlılık sağlayarak güven ve samimiyet oluşturuluyor. 

Oluşturulan bu dil, Google reklamlarında, sosyal medya mecralarında ve web sitesinde tutarlı bir şekilde kullanılıyor. 

Google’ı bu noktada ürünlerin ve hizmetlerin doğrudan o hizmeti veya ürünü arayan kitleye ulaştırıldığı yer olarak düşünebilirsiniz. Sosyal medyayı ise yine ürünleri ve hizmetleri anlatabildiğiniz ama daha çok tüketiciniz ile iletişime geçmenizi ve geri dönüşlerini takip etmenizi sağlayan yer olarak kodlayın. Web sitesi ise bir bakıma işletmenizin internetteki kimliği diyebiliriz.. 

Dijital pazarlama ajanslarını; bu platformlarda en iyi şekilde temsil edilmenizi sağlayan, kimliğinizi oluştururken size yardım eden, reklamlarınızı yöneten ve sizi doğrudan hedef kitleniz ile buluşturan, tüketiciniz ile aranızdaki bağı yöneten ara birim olarak tanımlamak doğru olacaktır.

Dünya her geçen gün, özellikle son dönemde yaşanan olağanüstü durumların daha da hızlandırdığı bir dijitalleşme çağının içine giriyor. Yıllardır bebek adımlarıyla ilerleyen bu süreç, artık koşar adımlarla ilerliyor. Bu sebeple de tüm iş kolları dijitalleşmek için çözümler aramaya başladı. Siz de bu süreci en iyi şekilde yönetmek ve dijital dünyada geç kalmadan yerinizi almak istiyorsanız, mutlaka süreci profesyonel olarak yönetecek bir ekiple çalışmaya özen gösterin ve dijital dünyadaki yerinizi bir an önce sağlamlaştırın.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + fourteen =