0 850 303 06 99 [email protected] Folkart Towers A Kule K:26 D:2601 Bayraklı - İzmir

Uzaktan Çalışanların ve Ekiplerin İşlerini Kolaylaştıracak 10 Araç

Günümüzde artık pek çok sektörde ‘uzaktan çalışma’ tanıdık bir kavram. Şirketler çalışanlarına bu imkanı sağlayabildikleri gibi, freelancerlar da diledikleri yerde diledikleri zaman çalışarak bu sistemi büyütüyorlar.

Uzaktan çalışmak her ne kadar kolay ve keyifli gibi görünse de özellikle ekiplerin bir arada çalıştığı işlerde iletişim kurmak ve ofis şartlarında kolayca sağlanan çalışma sistemini oturtabilmek biraz zor olabiliyor.

Ancak karşılaşılan bu tür problemlerin de çözümleri geliştirilmiş durumda ve bu yazımızda uzaktan çalışanların ve ekiplerin işlerini kolaylaştıracak, sistematik çalışmalarını sağlayacak 10 araçtan bahsedeceğiz.

Asana

Asana, projelerinizin takibini kolaylaştıran; iş planınızı güncel tutmanızı sağlayan ve ekibiniz ile projeleriniz için iş bölümü yapmanızı sağlayan oldukça başarılı bir araç.

Eğer ki iş listenizi düzenleme ve ajanda takibi yapma konusunda kendinizi çok da iyi görmüyorsanız, Asana hayatınızı kurtaracak bir araç haline gelebilir.

Trello

Trello da tıpkı Asana gibi, proje yönetimini kolaylaştıracak bir uygulama. Bekleyen işleri, anlık olarak üzerinde çalışılan projeleri ve tamamlanan görevleri kolayca takip edebileceğiniz Trello’yu ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Teamviewer

Uzaktan çalışan ekipler için oldukça kullanışlı bir araç olan Teamviewer, masaüstü paylaşımı, çevrimiçi toplantı, web konferansı ve bilgisayarlar arası dosya transferi ve uzaktan yönetim gibi pek çok özelliği bünyesinde barındırıyor.

Dropbox

Özellikle büyük boyutlu dosyaların ekip içinde paylaşılması, depolanması durumlarında hayat kurtaran uygulamaların başında gelen Dropbox. 2 GB’a kadar depolama alanını ücretsiz olarak tüm kullanıcılarına sağlayan Dropbox, işleri bir arada tutmak için oldukça iyi bir seçenek.

Slack

Ekiplerin birbirleriyle iletişim kurmalarını, dosya paylaşmalarını, özel kanallar oluşturarak spesifik konular için farklı kanallar üzerinden konuşabilmelerini sağlayan Slack, tüm ekiplerin sağlıklı iletişim için kullanabilecekleri başarılı bir araç.

Doodle

Eğer yoğun bir iş takviminiz varsa ve halihazırda kullandığınız takvim araçları sizin için yeterli olmuyorsa; Doodle işinizi görecek!
Toplantılarınızı ve iş takviminizi kolayca planlayabileceğiniz kullanışlı bir araç olan Doodle, basit arayüzüyle işleri hayli kolaylaştırıyor.

Evernote

Evernote, ekiplerin aynı platform üzerinde notlar alabilecekleri, dökümanlar arşivleyip düzenleyebilecekleri basit bir araç.

Notlarınızı bir arada tutmak, çevrimdışı düzenleyebilmek ve kendi arşivinizi oluşturabilmek istiyorsanız, Evernote işinizi görecektir.

Padlet

Kullandığımız mantar panolara benzer bir mantıkla çalışan Padlet, online olarak birden çok kişinin aynı anda düzenleme yapabildiği, dosyalar ekleyip paylaşabildiği bir araç. Ekip çalışmaları ve özellikle okullarda kullanım için oldukça kullanışlı olan Padlet, ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

AnyDesk

AnyDesk, Windows, macOS, Linux ve FreeBSD’ye kurulabilen bit uzaktan erişim aracı. Kurulu olduğu bilgisayarlara uzaktan erişim sağlayan AnyDesk, ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Lucidchart

Grafikler oluşturmak ve düzenlemek işinizin önemli bir parçasıysa, Lucidchart sizi oldukça memnun edecek kullanışlı bir araç.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + 11 =