0 850 303 06 99 [email protected] Folkart Towers A Kule K:26 D:2601 Bayraklı - İzmir

Google Chrome’da Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Eklenti

Günümüzde en fazla tercih edilen arama motorlarından biri olan Google Chrome belirli eklentilerle özelleştirilerek çok daha efektif bir hale getirilebiliyor. Chrome Mağaza’da yaptığımız keyifli bir gezinti sonrası işinize en çok yarayacağını düşündüğümüz 10 eklentiyi sizinle paylaşıyoruz. Umarız faydalı olur!

Adblock for YouTube

Son zamanlarda özellikle artış gösteren YouTube üzerindeki tüm reklamları engelleyen bir filtre ilk önerimiz. Müzik dinlerken veya bir şeyler izlerken reklam ile bölünmek biraz can sıkıcı olabiliyor. İşte size çözüm

The Great Suspender

Siz de Google Chrome içinde onlarca sekme açıp bunları kapatmayanlardan mısınız? Bu eklenti sayesinde uzun bir süre boyunca kullanmadığınız sekmeler zaman aşımına uğratılarak hafızanızı gereksiz yere harcamamış oluyor. Üstelik sayfayı açmak isterseniz geri yüklemeniz de hızlıca gerçekleşiyor.

Session Buddy

Bu eklenti ile hayatınıza düzen ve kolaylık girecek Sürekli girdiğiniz sekmeleri düzenli bir şekilde klasörleyerek tek tık ile hepsini aynı anda açabilirsiniz. Özellikle araştırma yapan ve günlük düzenli olarak aynı sekmeleri kullananların oldukça işini kolaylaştırabilecek bir eklenti.

Web Of Trust

Bu eklenti ise sizi kötü amaçlı yazılımlardan korumayı amaçlıyor. Oldukça eski ve aynı zamanda kullanışlı olan bu eklenti ile Google Chrome’da arama yaptıktan sonra sitelerin kullanıcı oylamalarına göre güvenilir olup olmadığını görebilir, böylelikle onlardan uzak durabiliyorsunuz.

Awesome Screenshot

Ekran görüntüsü alma işlemini oldukça pratik hale getiren eklenti ile tarayıcınızda açtığınız stelerin ekran görüntülerini direkt olarak alabilir, üzerinde belirli düzenlemeleri yaparak istediğiniz yere kaydedebilir ve gönderebilirsiniz.

TinEye

Görsel tasarım ile uğraşanlara gelsin bu önerimiz Elinizde bir görsel var ve kalitesi oldukça düşük. TinEye’da görseli aratıp kendisinin ve benzerlerinin hangi boyutunun hangi sitede olduğunu tek tık ile öğrenebilirsiniz!

WhatFont

Yine tasarım ile uğraşanların işini oldukça kolaylaştıracak bir eklenti. İnternet üzerinde gördüğünüz herhangi bir yazının hangi font ile yazıldığını görebilmenizi sağlayan bu eklentiden sonra font aileniz oldukça genişleyecek bizden söylemesi

Dark Reader

Karanlık mod girdabına düşüp çıkamayanlar burada mı? Bir kez alıştıktan sonra tüm site ve uygulamaları bu modda kullanmak istediğinizi biliyoruz. İşte tam bu yüzden bu öneri ile geldik. Dark Reader ile herhangi bir siteyi karanlık modu bulunmasa bile karanlık modu varmış gibi görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıca kontrastı, parlaklığı ve renk dengesini ayarlama seçenekleri de sunuyor.

Hover Zoom+

Bu eklenti sayesinde tarayıcıda karşınıza çıkan herhangi bir görselin üzerine fare imlecini getirdiğinizde resmin orijinal boyutunu görebiliyorsunuz. Ayrı bir pencere açmadan boyutu gösteren uygulamanın bir diğer harika özelliği ise fare imlecini resmin üzerine getirip büyüttüğüzde “S” tuşuna basarak direkt indirebilmeniz.

Custom Cursor for Chrome

Son önerimiz ise oldukça tatlı bir eklenti. Bu eklenti ile tarayıcı üzerindeyken fare imlecinizi özelleştirebiliyorsunuz. İster bir pati şeklinde isterseniz de pizza şeklinde bir imleç kullanmak oldukça eğlenceli olacak

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 3 =