0 850 303 06 99 [email protected] Folkart Towers A Kule K:26 D:2601 Bayraklı - İzmir

Evde Kalmanın Güzel Yanı: Online Müzeler, Etkinlikler ve Kütüphaneler Arşivi

Dünya, şimdiye kadar şahit olduğumuz en zorlu dönemlerinden birini yaşıyor. Ortak ancak ne yazık ki sağlığımızı tehdit eden bir gündem var; yeni tip corona (Covid-19). Asya’dan sonra Avrupa ve Amerika’da da etkisini gösteren virüs, ülkemizde de kritik bir seviyeye ulaştı ve geleceğimiz için almamız gereken önemli bir önlem var; evde kalmak.

Bu süreçte imkanı olan pek çok sektörden pek çok şirket evden çalışma sistemine geçiş yaptı. Hepimiz evlerimizde günlük rutinimize devam ediyor, sağlığımızı korumak için evden çıkmıyor, ne kendimizi ne de başkalarını riske atacak sorumsuzca bir davranışta bulunmuyoruz.

Ancak tabii ki evde geçirilen zamanın artması ve özellikle eğitime ara verilmesi sebebiyle çocukların ve gençlerin de evde vakit geçiriyor olmaları ‘’Evde nasıl kaliteli zaman geçirebiliriz?’’ sorusunu da beraberinde getiriyor. 

Bu süreçte yalnızca evde kalıp fiziksel sağlığımızı korumak değil, psikolojimizi korumak da oldukça önemli. Bu sebeple de evimizde yaptığımız pek çok aktivitenin büyük önemi var. 

Geçtiğimiz günlerde pek çok tiyatro oyunu, e-kitap arşivi, konser gibi etkinlik salgın sebebiyle online platformlarda yayınlanmaya başlandı. 

Aynı zamanda tüm dünyadan onlarca müze de kapılarını online olarak ziyaretçilerine açtı. 

Tüm bu etkinliklerin, online müzelerin, kitapların bir arada bulunduğu ve sürekli olarak güncellenen bir arşive sahip olmak isterseniz, buraya tıklayarak dilediğiniz kaynaklar göz atabilirsiniz.

Bu süreçte kendinize yapacağınız en büyük kötülük, günümüzde en büyük bilgi kaynağı olmasının yanında aynı zamanda en büyük ‘yanlış bilgi çöplüğü’ olan internette güvenilir olmayan kaynakların yaydığı ve hem sizi hem de toplumu kaosa ve karamsarlığa sürükleyecek haberlere inanmak, bunları yaymak olur. 

Lütfen doğruluğundan emin olmadığınız hiçbir bilgiyi paylaşmayın, interneti bu zorlu süreçte yukarıda sizinle paylaştığımız güzellikleri yaymak ve kendiniz için fayda sağlamak adına kullanın. 

En önemlisi de lütfen eğer zorunda değilseniz dışarı çıkmayın, evde kalın.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × one =