PROJE ÖNCESİ AMAÇLANAN Marka Bilinirliği & Satış Hacmi

Dijital pazarlama stratejileri oluşturmadan önce beklentileri doğru algılayıp mevcut durumu analiz etmek oldukça önemlidir. 

Bu sebeple 2018 yılı Ağustos ayında Ethem Bey Zeytinyağları’nın kurucu yöneticisi Dilşen Oktay ile yaptığımız toplantı sonrası Marka Bilinirliğini ve Satış Hacimlerini arttırmak istediklerini bizimle paylaştılar. Böylece projemizin amacı ortaya çıkmış oldu.
Sosyal Medya Yönetimi, Sosyal Medya Reklamları, Google Reklamları ve Analytics Raporlama hizmetleri ile başarı yakalayabileceğimizi veriler ile ortaya koyduk.

Yol Haritamız Aşama Aşama Neler Yaptık?

1

01. Mevcut Durum Analizi

2

02. Yol Haritası Belirleme

3

03. Paylaşımlar & Reklamlar

4

04. Analiz & Raporlama

Çalışmadan Önce

Proje öncesi yaptığımız analizlerde sosyal medya üzerinden elde ettiğimiz organik erişim değerlerinin bizim için yeterli olmadığını gördük. Akabinde internet sitemizin trafik değerlerinin de beklentilerimizin altında olduğunu ölçümledik.

Çalışmadan Sonra

İlk olarak Sosyal Medya Stratejilerimize "Gönderi Etkileşimi" reklamlarını dahil ettik. Zeytinyağı sektörü için özel olarak belirlediğimiz hedef kitleler için markamızı tanıtıcı paylaşımlar gösterdik. Bunu Google Arama Ağı reklamları ile destekledik.

Sonuçlar 🙂

Çalışmamızın 2. ayından itibaren trafik değerlerimizde, satış verilerimizde ve organik ziyaret oranlarımızda artış yaşandı. Rakamlarla ifade etmek istersek.

İnternet sitesinin aylık trafiğini %230 arttırdık.
Ethem Bey Zeytinyağlarının kuruluşundan itibaren Ekim, Kasım ve Aralık ayları en iyi satış verilerini yakaladığımız aylar oldu.

Sayfa Görüntüleme Sayısı Artışı

112.8 %

Yapılan Satış Miktarındaki Artış

190 %

Sosyal Medya Organik Ziyaret Artışı

250 %

Takipçi Sayısındaki Artış

40 %

Mutlu Müşteri Yorumlarımız